Rodiče vítáni

Vítej v novém roce (2.1. – 6.1.2023)

Vážení rodiče a přátelé naší školky, vítáme Vás v novém roce a přejeme Vám mnoho radostných chvil, rodinné pohody, štěstí a zdraví.

První týden tohoto roku jsme se věnovali tématu „Vítej v novém roce“. Vyprávěli jsme si o prožitých Vánocích, jaké krásné dárky nám Ježíšek nechal pod stromečkem a který dárek byl ze všech ten nejlepší. Také jsme si pověděli, jak jsme se loučili se starým rokem a přivítali ten nový.

Protože 6. ledna chodí Tři králové i my v Mravenečcích jsme si koruny vyrobili. Děti si papírové koruny vybarvily a pěkně vyzdobily.

Přečetli jsme si příběh o třech králích, jaké zvláštní jména králové měli a jaké dárky Ježíškovi přinesli.
Protože nám tento týden počasí přálo, vydali jsme se na starý Želivec podívat se na dřevěný Betlém. Dětem se betlém se zvířátky moc líbil a Ježíškovi zazpívali pěknou písničku.

V pátek se děti v korunách vydaly koledovat do ostatních tříd, kde si od svých kamarádů vykoledovaly něco dobrého na zub :-).

Tento zkrácený týden nám velice rychle utekl a už se těšíme na pondělí. Příští týden nás čeká skvělé téma „Daleko na severu“. Snad se počasí trochu umoudří a aspoň náznakem nám připomene zimu.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko