Rodiče vítáni

Voda, voděnka 20.3.- 24.3.2023

Voda, voděnka – druhý týden našeho tématu (od 20.-24.3.2023).

Opakování je matka moudrosti, takto se praví …. a proto jsme s dětmi téma z předchozího týdne nadále prohlubovali i tento týden. Již v Mravenečcích víme, k čemu vodu používáme, jak moc je pro nás důležitá a také si velice dobře uvědomujeme, že bez vody se opravdu nedá žít. Nicméně, každý den v prostorách umývárky musíme dětem opakovat, že vodou se musí šetřit, to se bohužel do podvědomí některých dětí stále ještě nedostalo…

V pondělí jsme se všichni hezky přivítali, pohlazením a zazpíváním našeho rituálu „Dobré ráno z naší školky“, zatančili jsme si, zacvičili jsme si a pustili se s chutí do práce. Už nám totiž všem bylo po víkendu smutno a všechny děti hlásily, že se do školičky za kamarády moc těšily, tak to jsou takové malé radosti, které nás učitelky hřejí u srdce.

Úterní ráno vyrazila část dětí do solné jeskyně společně s kamarády z Motýlků. A tak jak už to bývá v solné jeskyni zvykem, děti tam ze slaných krystalek vaří mnoho dobrůtek, mají tam totiž k dispozici spoustu plastového nádobíčka, lopatiček a kyblíčků, proto je role kuchtíků tolik baví. Ve školce zůstaly pouze dvě děti, které s paní učitelkou procvičovaly grafomotoriku.

Středa opět ve znamení sportu. Bruslaři se vydali na další výuku školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Trenéři děti opravdu moc chválili, jde vidět, že obavy, které několik dětí zpočátku mělo, jsou zcela zažehnány a bruslení je velmi baví. Ostatní děti, které nejely bruslit, pracovali na různých pokusech s vodou, bylo to velmi zajímavé zjištění, jak snadno a rychle dojde k obarvení vody, nebo papíru, který do zbarvené vody je ponořen. Ve fotogalerii je k disposici několik fotografii z naší malé mravenčí laboratoře.

Čtvrtek, předposlední den našeho pracovního týdne. My Mravenečci jsme však nezaháleli. Po tom co již víme o vodě spoustu informací, rozhodli jsme se, že si postavíme vlastní most přes řeku, která u nás ve třídě imaginárně protékala. Společnými silami jsme postavili neuvěřitelný dřevěný most, k tomuto dílu nám skvěle posloužila stavebnice Kapla, která patří mezi oblíbené stavebnice v naší třídě.

Dneska je páteček, už se všichni těšíme, sobota nadohled, hurááá. Ale my v Mravenečcích jsme si už  takovou malou sobotu udělali. Pátky jsou totiž hrací, my si hrajeme od samého rána, ale zároveň si u toho hraní zvládáme totiž i prohlubovat naše komunikační schopnosti, tomu byste nevěřili, co my se tady všechno dozvíme. No možná Vám o tom někdy povíme, nebo že bychom napsali nějakou tu knihuJ …

Všem Vám přejeme krásný a pohodový víkend, prosíme, dávejte na sebe pozor, všude kam se podíváte útočí nějaké bacily, máme totiž velkou „marodku“, tak ať se tady v pondělí hezky všichni potkáme, my se určitě budeme těšit.


Se srdečným pozdravem Hanka, Dáša, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko