Rodiče vítáni

Zamykání lesa 10. 10. – 14.10. 2022

V týdnu od 10. října jsme poctivě prohlubovali své dosavadní znalosti o přírodě, konkrétně o lese, jaké druhy stromů můžeme v okolí naší školičky najít, která zvířátka v lese mají svůj domov a jaké druhy hub můžeme v našich lesích najít. Z darů přírody, které jsme nasbírali (šípky, kaštany, ořechy, žaludy) ať jíž na naší vycházce, nebo co si děti z domova přinesly, jsme vyrobili spoustu kaštanových zvířátek např. stonožku, žirafu nebo ježečka.

Každý den jsme po ranních hrách poctivě cvičili a protáhli svá tělíčka. Také jsme dováděli při hudbě, zpívali si známé písničky (Pec nám spadla, Skákal pes, O černém kosákovi) nebo i tančili. Dětem se tyto aktivity velmi líbí a pomohou tak našim nejmenším Mravenečkům s adaptací v MŠ, která je pro některé stále ještě náročná.

Uprostřed tohoto týdne vyrazila část Mravenečků na 2. lekci školičky bruslení do Velkých Popovic, tak věříme, že se našim sportovcům dařilo.

Ve čtvrtek se naše mravenčí třída proměnila v malou pekárnu. Pekli jsme totiž jablečný štrůdl. Děti měly za úkol si přinést z domova jablíčka, která jsme společnými silami oloupali, rozváleli listové těsto, vložili nachystaná jablka, posypali skořicovým cukrem, zabalili a potřeli rozšlehaným vejcem. Děti si zasloužily obrovskou pochvalu, byly neuvěřitelně šikovné a co je nejdůležitější, pracovaly jako jeden tým, což nám dělá velikou radost. Věříme, že Vám náš první štrůdl chutnal, s nadšením jsme ho podávali na první podzimní brigádě, těm rodičům, kteří si našli čas a přispěli svou pomocí ke zlepšení naší mravenčí zahrádky.

Poslední pracovní den byl pro nás odpočinkový, však si to také naši malí Mravenečci zaslouží. Celý týden poctivě pracovali, proto jim den plný her patřil právem. Sťilhli jsme také udělat radost zvířátkům v lese. Vyrazili jsme na procházku k nedalékému krmelci a přinesli jsme jim spoustu dobrot. Tak milá zvířátka “dobrou chuť“!

A Vám všem přejeme krásný víkend, užijte si ho a v pondělí se těšíme, milé děti, s úsměvem nashledanou 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko