Rodiče vítáni

Zamykání lesa II.

Týden od 9.-13.2023

I v tomto týdnu jsme se nadále věnovali tématu z minulého týdne „Zamykání lesa“.

Seznamovali jsme se s různými druhy přírodnin, hub a druhů zvířátek, která v lese žijí.  Pod lupou jsme veškeré přírodniny pečlivě prozkoumali. Už víme, že kaštánky nám mohou posloužit jako krmivo pro zvířátka na zimu ale také víme, že šípky mají nejenom oranžovou barvu a oválný tvar, ale především se z nich vyrábí výborný čaj. Věříme, že si v následujících týdnech takový šípkový čaj budeme moci ochutnat a bude pocházet z naší vlastní mravenčí výroby. Držte nám palce, je to velký a těžký úkol, ale my věříme, že až se nám zadaptují úplně všechny děti, tak se k tomuto kroku také odhodláme.

Také už děti vědí, že zacinkání na zvoneček znamená „konec hraní, začínáme uklízet“, nebo když paní učitelka zazpívá písničku „ volám tě holčičko, volám tě kluku, pojď se mnou do kroužku, podej mi ruku“, znamená to, že všechny děti utvoří velký kruh, chytnou se za ručičku a společně tak zahájíme naším ranním rituálem nový školkový den, ve kterém si hrajeme, zpíváme, cvičíme, učíme se různé výtvarné techniky, básničky, nebo dostáváme do podvědomí informace k danému tématu.

V úterý nás navštívila paní fotografka, fotila u Mravenčků ve třídě, takže jsme měli možnost potkat se v jeden den se všemi velkými kamarády z ostatních tříd Berušek, Motýlků i Včeliček.

Ve středu vyrazil na svoji první lekci školičky bruslení do Velkých Popovic nejstarší z našich mravenčích kamarádů. Výuku na ledové ploše zvládl na výbornou a věříme, že se mu bude dařit i nadále.

Čtvrteční dopoledne nám bylo zpestřeno záchranáři, pro některého Mravenečka zajímavost, pro druhého obava, že si je pan záchranář odveze v sanitce. Děti měly tak možnost prohlédnout si vnitřní prostory sanitky a dozvěděly se spoustu zajímavých věci, např. jaké telefonní číslo voláme při zranění nebo jak správně obvázat poraněnou ruku, nohu nebo hlavu.

Páteční dopoledne bylo ve znamení pohybových her, dovádění na školkové zahradě a také výtvarného tvoření. Naše podzimní stromečky již v tuto chvíli zdobí naše šatní prostory a písničku o houbách Vám děti určitě rády zazpívají.

Na závěr našeho pravidelného hlášení si dovolíme Vám všem popřát krásný víkend, odpočiňte si a v pondělí 16.10. se na Vás budeme těšit.

Mravenčí tým

Luka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko