Rodiče vítáni

Digitální technologie – dobrý sluha, ale zlý pán! 27. 11. – 1. 12. 2023

Tak jsme se tu při pondělku všichni sešli, hezky jsme se pozdravili, přivítali, pohladili, abychom si ten první školkový den hezky spolu užili. Čekalo nás seznámení s novým tématem tohoto týdne a to: „DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE“. Děti měly možnost od samého rána vyzkoušet, co dokáže naše elektronická kamarádka včelka Bee-bot. Podle návodu namalovala například panáčka, větrník nebo korálky a také jsme se učili naprogramovat včelku na čtvercové síti. Zároveň jsme pozorovali preparáty mikroskopem. Den nám zpestřil i cirkus Adonis, který do školky v tento den zavítal. Jelikož bylo toto představení pro celou školku v Beruškách, měli tak možnost naši malí mravenečci potkat se s kamarády z ostatních tříd.

Od úterního rána se pavilon mravenečků proměnil v jeden velký fotoateliér. Probíhalo zde totiž vánoční focení všech dětí ze Sluníčka. Věříme, že fotografie s vánoční tématikou se Vám budou líbit a udělají Vám radost. Po vyfocení dětí jsme se přesunuli na naši školkovou zahradu, kde si užívali sněhové nadílky – velkou pozornost u dětí měly dětské boby. Moc se nám hrádky ve sněhu líbili.

Prostřední den tohoto týdne patřil opět bruslařům, které čekala závěrečná lekce školičky bruslení. Některé z dětí měly i publikum, přijeli je podpořit rodiče, aby se na vlastní oči přesvědčili, jaký pokrok jejich ratolesti na ledě udělaly. Ostatní děti, které zůstaly v MŠ se učily pracovat s tabletem, který jim byl k dispozici. Tentokrát jsme se zaměřili na fotografování momentek a některé se jim opravdu povedly. Z reakcí dětí lze soudit, že zkušenosti s tímto druhem elektroniky již mají všichni. Protože nám přes noc připadlo ještě trošku sněhu, vydali jsme se s dětmi na nedaleký kopeček vyzkoušet naše školkové boby.

Čtvrteční den jsme si výtvarně tvořili. Vyráběli jsme přírodní ozdoby na venkovní vánoční stromeček, který je na naší zahradě u Berušek. Zvolili jsme borovicové šišky, na které jsme připevnili provázek a domalovali bílou nebo stříbrnou barvou. Upevnili jsme správné držení štětce a potrénovali jemnou motoriku. Také jsme si prohlédli několik ALBI knih s různou tématikou a zopakovali jsme si, jaké drobné elektronické zařízení máme, k čemu je používáme a jak nám slouží.

A máme tady závěr týdne. Pátek, první prosincový den jsme si s dětmi společnými silami nazdobili náš vánoční stromeček ve třídě, ale také na školní zahradě, kde jsme si i s dětmi z ostatních tříd zazpívaly několik známých vánočních koled. Pátek patří především hrám, je totiž hrací, takže kromě zdobení stromečků, měly děti volné pole působnosti a vybíraly si aktivity dle jejich vlastní volby.

Přejeme Vám všem krásný a pohodový první adventní víkend a v pondělí 4.12. se na Vás budeme těšit.

Tým z mraveniště

Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko